Endodoncja-leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

 

Już teraz leczenie kanałowe pod mikroskopem jest dostępne również w Centrum Stomatologicznym Demed Ursynów. Staranność i precyzja leczenia kanałowego nabiera innego znaczenia. Nasz nowy członek zespołu do zadań specjalnych – mikroskop, dotrze do kanałów, których opracowanie i wypełnienie nie jest możliwe tradycyjną metodą. W trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjentów stale podnosimy jakość naszych usług. Gwarantujemy najwyższą jakość w rozsądnej cenie.

 

Co to jest leczenie kanałowe?

Próchnica atakując ząb niszczy po kolei warstwy zęba. Nieleczona prowadzi często do stanu zapalnego miazgi. Objawia się to silnym bólem, a niekiedy opuchlizną twarzy i okolicy zęba .

Próchnica zęba-leczenie kanałowe- Centrum Stomatologiczne Demed-mikroskop

Próchnica zęba

 

Bakterie beztlenowe, które mnożą się w kanałach zęba niszczą miazgę i powinny jak najszybciej zostać wyjałowione. W początkowym stadium można jeszcze uniknąć leczenia kanałowego oczyszczając ząb z próchnicy i zakładając opatrunki. Jednak lekceważenie problemu ma już nieodwracalne skutki. Ratunkiem dla takiego zęba jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba oraz zdezynfekowaniu kanałów. Oczyszczone kanały zostaną opracowane i szczelnie wypełnione przez stomatologa.

 

 

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy?

Podczas opracowywania kanałów, lekarz dentysta często napotyka na różnego rodzaju trudności. Stomatolog kwalifikuje ząb do leczenia pod mikroskopem kiedy:

  • światło kanału jest zbyt małe;
  • korzenie zęba są mocno zakrzywione ;
  • są trudności w dokładnym opracowaniu kanału;
  • są trudności w zlokalizowaniu kanałów;
  • złamane narzędzie endodontyczne;
  • należy wykonać reendo ponieważ podczas kontroli rtg okazało się, że jeden z kanałów nie został opracowany.

 

Mikroskop

Urządzenie optyczne, które idealnie powiększa obraz pola pracy dentysty. Dzięki niemu praca stomatologa jest dużo łatwiejsza i precyzyjniejsza, a dla pacjenta to niesamowity komfort bezpiecznego leczenia oraz gwarancja pięknego uśmiechu na lata.

W naszym Centrum Stomatologicznym Demed Ursynów leczeniem kanałowym pod mikroskopem zajmuje się dr Tomasz Mazur

Rejestracja

Warszawa - Ursynów

tel 22 243 52 94

tel 22 643 79 19

email: ursynow@centrumdemed.pl

Poznaj naszą kadrę pracowników!

Zapraszamy do zapoznania się naszą kadrą pracowników. Krótkie opisy każdego ze specjalistów przybliżą Państwu sylwetki naszych lekarzy oraz pracowników administracyjnych. Pragniemy być bliżej Pacjentów! Kliknij i dowiedź się więcej…

Promocja implant z koroną 3590 zł

Marzysz o pięknym uśmiechu? Ta oferta jest skierowana do Ciebie! Centrum Demed może się pochwalić konkurencyjnymi cenami wśród innych placówek. Dbałość o Pacjenta i precyzja to kluczowe elementy Naszej pracy. Bądź kolejnym zadowolonym Klientem i umów się już dziś. Ze...

Call Now ButtonZadzwoń Demed Ursynów