Endodoncja-leczenie kanałowe pod mikroskopem

 

 

Już teraz leczenie kanałowe pod mikroskopem jest dostępne również w Centrum Stomatologicznym Demed Ursynów. Staranność i precyzja leczenia kanałowego nabiera innego znaczenia. Nasz nowy członek zespołu do zadań specjalnych – mikroskop, dotrze do kanałów, których opracowanie i wypełnienie nie jest możliwe tradycyjną metodą. W trosce o bezpieczeństwo i komfort pacjentów stale podnosimy jakość naszych usług. Gwarantujemy najwyższą jakość w rozsądnej cenie.

 

Co to jest leczenie kanałowe?

Próchnica atakując ząb niszczy po kolei warstwy zęba. Nieleczona prowadzi często do stanu zapalnego miazgi. Objawia się to silnym bólem, a niekiedy opuchlizną twarzy i okolicy zęba .

Próchnica zęba-leczenie kanałowe- Centrum Stomatologiczne Demed-mikroskop

Próchnica zęba

 

Bakterie beztlenowe, które mnożą się w kanałach zęba niszczą miazgę i powinny jak najszybciej zostać wyjałowione. W początkowym stadium można jeszcze uniknąć leczenia kanałowego oczyszczając ząb z próchnicy i zakładając opatrunki. Jednak lekceważenie problemu ma już nieodwracalne skutki. Ratunkiem dla takiego zęba jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba oraz zdezynfekowaniu kanałów. Oczyszczone kanały zostaną opracowane i szczelnie wypełnione przez stomatologa.

 

 

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy?

Podczas opracowywania kanałów, lekarz dentysta często napotyka na różnego rodzaju trudności. Stomatolog kwalifikuje ząb do leczenia pod mikroskopem kiedy:

  • światło kanału jest zbyt małe;
  • korzenie zęba są mocno zakrzywione ;
  • są trudności w dokładnym opracowaniu kanału;
  • są trudności w zlokalizowaniu kanałów;
  • złamane narzędzie endodontyczne;
  • należy wykonać reendo ponieważ podczas kontroli rtg okazało się, że jeden z kanałów nie został opracowany.

 

Mikroskop

Urządzenie optyczne, które idealnie powiększa obraz pola pracy dentysty. Dzięki niemu praca stomatologa jest dużo łatwiejsza i precyzyjniejsza, a dla pacjenta to niesamowity komfort bezpiecznego leczenia oraz gwarancja pięknego uśmiechu na lata.

W naszym Centrum Stomatologicznym Demed Ursynów leczeniem kanałowym pod mikroskopem zajmuje się dr Tomasz Mazur

Promocja implant z koroną 4290 zł

Zapoznaj się z ofertą i sam zadecyduj, czy pora na zmiany już nadeszła. Implant zęba firmy Bego tylko za 2690 zł. Korona na metalu do implantu wraz z łącznikiem za jedyne 1600 zł. Pozostałe wizyty (zdjęcie szwów, śruba gojąca, kontrole, wyciski) pomiędzy wszczepieniem...

Promocja implant Straumann 5990 zł

Jeśli masz pytania skontaktuj się z naszym ekspertem pod numerem 22 494 31 33 lub emailem implanty@centrumdemed.pl Implant STRAUMANN z koroną w cenie 5990 zł! Pragniesz mieć piękny uśmiech, ale cierpisz z powodu braków zębowych? Mamy dla Ciebie najlepszy system -...

Zadzwoń Demed Ursynów