fbpx

Implantacja natychmiastowa to nowoczesna metoda odbudowy zębów, polega na usunięciu zęba(-ów) i wszczepieniu od razu  w jego miejsce  implantu o specjalnej budowie razem z tymczasową koroną*. Pacjent wychodzi z gabinetu tego samego dnia z zębem! Wszystko realizowane jest na jednej wizycie, jednak nie oznacza to, że taka implantacja jest zabiegiem jednoetapowym. Pacjent, aby uzyskać satysfakcjonujący i trwały  efekt, musi pojawić się w gabinecie kilka razy.

 

Cała procedura obejmuje:

  1. Wizyta konsultacyjna – na tej wizycie lekarz ocenia warunki pacjenta na podstawie tomografii komputerowej i kwalifikuje do zabiegu. Jeżeli Pacjent zdecyduje się na koronę tymczasowa – pobierane są również wyciski w celu wykonania szablonu oraz zaplanowania odbudowy.
  2. Ekstrakcja, implantacja, regeneracja kości i ewentualny montaż korony bądź mostu tymczasowego. Pacjent wychodzi z gabinetu z zębem. Możliwa jest odbudowa nawet 12 zębów, czyli całego łuku. Kolejna wizyta odbywa się zazwyczaj po 3 miesiącach. W wypadku rozległej odbudowy kości czasami trzeba poczekać 6 miesięcy.
  3. Wyciski pod ostateczną koronę.
  4. Montaż korony.

Jednym z niezbędnych zabiegów wykonywanych podczas implantacji natychmiastowej jest augmentacja kości. 

Polega na stworzeniu idealnych warunków do umieszczenia implantu we właściwej pozycji oraz wypełnieniu ,,dziury” po ekstrakcji zęba. 

 

* Korona tymczasowa wykonywana jest na życzenie pacjenta. Niestety nie zawsze jest możliwość jej zamontowania,  decyduje o tym lekarz.

Zadzwoń Demed Ursynów